0

روز تاریخی BIM در ایران

دسته بندی ها : BIM, بیم, مدلسازی اطلاعات ساختمان 19 آذر 1397 امیرحسین آشوری 1255 بازدید
کاربست فناوری BIM

شنبه هفدهم آذرماه روزی که موضوع نحوه کاربست فناوری BIM در صنعت ساختمان ایران در کمیته تخصصی کمیسیون زیربنایی دولت، به عنوان یکی از اجزای تصمیم گیری هیات دولت مطرح شد.

 سند توسعه فناوری BIM در افق 1404

سند توسعه فناوری BIM در افق ۱۴۰۴

روز تاریخی BIM در ایران

پس از دو سال برنامه ریزی و فعالیت بر روی BIM و چگونگی بکارگیری آن در صنعت ساختمان و برگزاری اولین کنفرانس علمی و چندین نشست تخصصی و تهیه دو جلد گزارش تحقیقی در این زمینه، موفق شدیم پیشنهاد کاربست فناوری BIM  را در مهرماه امسال از سوی وزارتخانه به هیئت دولت ارسال کنیم و اولین جلسه بررسی این پیشنهاد در روز شنبه هفدهم آذرماه در کمیته تخصصی کمیسیون زیربنایی دولت مطرح و تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ شد.
«از نگاه من این روز باید در تاریخ مهندسی ایران ثبت شود و امیدوار باشیم که در ادامه این بررسی ها به نتایج مثبتی در این زمینه منتهی شود. اطمینان دارم که BIM، صنعت ساختمان سازی و تمامی صنایع وابسته به آن را در ایران متحول خواهد کرد و پلی خواهد شد میان صنعت گران ایرانی و بازار جهانی.»

حامد مانی فر – مدیر کل مقررات ملی و کنترل ساختمان

بعد از مدت ها انتظار علاقمندان ، فرآیند بیم در ایران در حال قرار گیری در مسیر توسعه خود می باشد.

امیرحسین آشوری
امیرحسین آشوری

مهندس عمران علاقمند به حوزه فرآیندی مدلسازی اطلاعات ساختمان

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مای بیم

با عضویت در خبرنامه ویژهمای بیم از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!